?Ruch jest życiem ? życie jest ruchem? ? Arystoteles

Buduję swoje zajęcia w zgodzie z założeniami filozofii holistycznej, która traktuje człowieka jako całość. Nie ćwiczymy tylko mięśni, nie usprawniamy tylko stawów ? trening to także wyciszenie dla naszego umysłu, uspokojenie dla emocji i odprężenie dla zmysłów. Trening to czas, który powinniśmy poświęcić sobie, by spełniać nasze codzienne obowiązki ze spokojem i pewnością siebie.

Siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem, natłok spraw nie tylko zawodowych, brak czasu - to wszystko przyczynia się do nasilenia stresu, napięć w ciele, pogłębiania się dolegliwości bólowych. Jeśli chcesz to zmienić, poświęcić chwilę sobie i być po prostu 'tu i teraz' - zapraszam.

TRENING PERSONALNY

Serdecznie zapraszam na personalne treningi funkcjonalne. Trening funkcjonalny to forma prozdrowotna, wywodząca się z rehabilitacji. Jego głównym celem jest poprawa świadomości ciała i ruchu w codziennych sytuacjach. Trening ten skupia się na ćwiczeniach, które naśladują ruchy wykonywane przez nas w życiu, dlatego angażuje zarówno duże grupy mięśniowe i mięśnie głębokie - odpowiadające za prawidłową postawę i zdrowie kręgosłupa. To trening wielostawowy i proprioceptywny, w którym ćwiczenia są ruchami złożonymi, dzięki czemu ciało jest równomiernie stymulowane i tonizowane, a napięcia mięśniowe wyrównywane. Zajęcia pomagają w uwolnieniu od przeciążeń wynikających z urazów, braku ruchu na co dzień, z pracy siedzącej lub jednostronnej. Trening funkcjonalny harmonijnie wzmacnia mięśnie ciała i pozwala odzyskać utraconą symetrię, dzięki czemu nabieramy siły pozwalającej uniknąć urazów.

Trening jest dostępny dla każdego bez względu na wiek i kondycję. Dzięki prostym i naturalnym, lecz wykonywanym precyzyjnie ćwiczeniom będziemy pracować nad wzmocnieniem ciała, uzyskaniem pewności ruchowej przy wykonywaniu codziennych czynności, sprawnością, wysmukleniem sylwetki oraz poprawą samopoczucia.

Trening personalny trwa godzinę. Koszt treningu dla 1 osoby - 100 PLN, dla 2-3 osób - 120 PLN.

Jeśli ta forma pracy z ciałem Cię interesuje, proszę o kontakt - kliknij, by znaleźć mój mail i telefon.
Istnieje możliwość uzupełnienia treningów personalnych o zabiegi terapii manualnej.

 


Zapraszam również na zajęcia grupowe:


PILATES

System ćwiczeń opracowany przez Josepha Pilatesa w latach dwudziestych zeszłego wieku dla osób po kontuzjach, który pozwalał na szybki powrót do formy i zdrowia. Podczas zajęć uczę kontroli napięcia poszczególnych grup mięśni głębokich i posturalnych. Dzięki ćwiczeniom uzyskujemy smukłą sylwetkę, wysoką sprawność fizyczną i odprężenie psychiczne. Ta forma gimnastyki pozwala na pracę w pozycjach izolowanych, dzięki czemu nie przeciążamy kręgosłupa i stawów. Najważniejsze korzyści z regularnych treningów metodą pilates to wysmuklenie i wzmocnienie mięśni (koncentrujemy się szczególnie na mięśniach brzucha, pośladków i pleców), rozciągnięcie i uelastycznienie ciała, korygowanie wad postawy, likwidacja napięć i przykurczów mięśni oraz ścięgien, poprawa kondycji i sprawności odczuwalna podczas codziennych czynności, odprężenie oraz relaks. Tempo i charakter ćwiczeń czyni je dostępnymi dla każdego bez względu na wiek, kondycję, stan zdrowia, tuszę i płeć. W technice pilates oprócz precyzji ruchów ważne jest również ich zgranie z odpowiednią fazą oddechu, dlatego na początku trenujemy leżąc na macie, co pozwala na odpowiednią koncentrację podczas zapoznawania się z kolejnymi ćwiczeniami. Kolejny etap treningu to praca z pomocami i specjalistycznym sprzętem, min. małymi i dużymi piłkami, poduszkami sensomotorycznymi, tubingami, rollerami, itp.

Zapraszam na zajęcia grupowe z techniki pilates, które prowadzę w następujących klubach:
- Klub Fitness ATUT, Warszawa, ul. Konarskiego 3 - www.atut.warszawa.pl - pon. 18.00
- Frajda Tennis Club, Łomianki, ul. Jeziorna 1a - www.tenislomianki.pl - śr. 9.00, pt. 9.00

PILATES ZDROWY KRĘGOSŁUP

Bogactwo techniki pilates pozwala w jej ramach prowadzić bardzo różnorodne treningi. Zapraszamy na zajęcia, których głównym celem jest poprawa elastyczności naszego ciała, odciążenie kręgosłupa, niwelowanie skutków siedzącego trybu życia oraz pogłębiających się dolegliwości związanych z wadami postawy. Połączenie ćwiczeń rozluźniających, rozciągających, mobilizujących i wzmacniających z odpowiednim oddechem pozwala na koncentrację i oderwanie od codziennych trosk, dzięki czemu trening staje się mentalny - korzysta z niego w pełni nasze ciało i umysł. Spokojna muzyka, skupienie na sobie, świadomy oddech - to elementy lekcji, które zapewnią relaks.

Zapraszam na zajęcia do następujących klubów:
- Frajda Tennis Club, Łomianki, ul. Jeziorna 1a - www.tenislomianki.pl - wt. 19.00, czw. 19.00

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Trening prozdrowotny, którego celem jest poprawa elastyczności naszego ciała, odciążenie kręgosłupa, niwelowanie skutków siedzącego trybu życia, pracy jednostronnej oraz pogłębiających się dolegliwości związanych z wadami postawy. Trening składa się z ćwiczeń rozluźniających, wzmacniających, mobilizujących, izometrycznych, równoważnych i rozciągających, dzięki czemu w dość krótkim czasie można poczuć poprawę jakości życia codziennego. Wykonujemy również ćwiczenia oddechowe pozwalające na lepsze dotlenienie i odstresowanie całego ciała. Zajęcia są dostępne dla każdego ? bez względu na wiek, kondycję oraz stan zdrowia. Skierowane również do osób po odbytej rehabilitacji, którym trudno jest zmobilizować się do indywidualnych ćwiczeń w domu. Ćwiczymy w pozycjach izolowanych, nie powodujących dodatkowych przeciążeń w kręgosłupie, stawach i więzadłach. Wykorzystujemy przybory, co pozwala na zindywidualizowanie treningu i różnorodną intensywność.

Zapraszam na terapeutyczne zajęcia grupowe do Klubu Fitness ATUT, Warszawa, ul. Konarskiego 3 - www.atut.warszawa.pl - sob. 11.00


JOGA Z ELEMENTAMI TERAPII

Metoda, którą praktykujemy, została opracowana przez B.K.S. Iyengara. Dzięki niej utrzymujemy całe ciało w dobrej kondycji, umysł w spokoju, a emocje w harmonii. Praktyka charakteryzuje się dużą uważnością i niezwykłą precyzją wykonywania asan, dostosowaną stopniem zaawansowania do możliwości ćwiczącego. Każda sesja kończy się pozycjami relaksacyjnymi. Wykorzystanie wałków, kocy, pasków, klocków i krzeseł pozwala na wykonywanie asan osobom niezależnie od wieku, płci i kondycji fizycznej. To system ćwiczeń o wszechstronnym wpływie na nasz organizm, gdyż samo ćwiczenie nie polega na szybkim i mechanicznym wykonaniu asany, lecz na trwaniu w niej i obserwowaniu tego, co dzieje się w naszym ciele. Precyzja i intensywność ćwiczenia oddziałują na cały organizm. Docieramy świadomością do wszystkich zakamarków ciała. Iyengar zwraca uwagę, że joga nie jest związana z żadną religią i może być praktykowana niezależnie od wyznania i narodowości. Oprócz dobrodziejstw dla ciała, które można zauważyć już po kilku tygodniach uczestniczenia w zajęciach - niwelowanie napięć i przykurczy, poprawa postawy, lepsza praca narządów wewnętrznych - joga może nam także pomóc kontrolować stres. Jest sprawdzoną i znaną od wieków metodą pozwalającą na uwolnienie ciała i umysłu od negatywnych skutków napięcia psychicznego.

Zajęcia grupowe z jogi klasycznej prowadzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łomiankach we czwartki o godz. 9.00.


JOGA KRĘGOSŁUPA

Joga kręgosłupa to zajęcia, na których szczególną uwagę przywiązuję do poprawy funkcji kręgosłupa oraz łagodzenia napięć i bólu w obrębie pleców. Styl życia, stres, przebyte urazy i kontuzje powodują, że ciało nabiera ograniczeń. Na zajęciach poznajemy na nowo nasze ciało i słuchając go, pracujemy w pozycjach jogi, czyli asanach, nad jego rozluźnieniem, rozciągnięciem, a następnie wzmocnieniem. Wykorzystanie pomocy pozwala na dostosowanie pozycji do każdego ćwiczącego. Metoda, którą praktykujemy, została opracowana przez B.K.S. Iyengara. Jest systemem ćwiczeń o wszechstronnym wpływie na nasz organizm. Nie przyjmujemy na zajęciach asan w pośpiechu, lecz wykonujemy je dłużej i obserwujemy, co dzieje się w naszym ciele. Dzięki jodze utrzymujemy całe ciało w dobrym stanie, umysł w spokoju, a emocje w harmonii.

Zajęcia z jogi kręgosłupa prowadzę we Frajda Tennis Club, Łomianki, ul. Jeziorna 1a - www.tenislomianki.pl - pon. 9.00
JoomSpirit