? i'm going through changes..., czyli o mnie i laboratorium ?

O MNIE

Mam na imię Ewa. Jestem osobą poszukującą. Niezmiennie na nowo odkrywającą siebie, świat, ludzi wokół. Mam w sobie silną potrzebę rozwijania się, uczenia nowych rzeczy, zdobywania doświadczenia. Moje życie jest trwaniem w ruchu. Nie jest to nerwowy sprint przez codzienność, choć kiedyś był.

Po latach ciekawej i dającej wiele satysfakcji pracy w mediach drukowanych oraz elektronicznych przyszła pora na zmianę i odkrycie nowej przestrzeni zawodowej.

Nie stało się to z dnia na dzień. Jak wiele zmian w życiu - to był proces. Ponad dziesięć lat temu rozpoczęłam pracę jako instruktor zajęć fitness, specjalizując się od początku w lekcjach body&mind. Ukończyłam studia podyplomowe na poznańskiej AWF i staram się wciąż podnosić swoje kwalifikacje. Jestem instruktorką sportu ze specjalnością pilates (Polska Akademia Sportu), terapeutką ruchową (Open Mind Therapy Fitness School) oraz nauczycielką jogi wg metody B.K.S. Iyengara (Open Mind Joga Classic School). Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach związanych z terapią ruchem, treningiem funkcjonalnym, jogą terapeutyczną, pilatesem, stretchingiem, treningiem oddechowym i relaksacyjnym. Jestem również instruktorką nordic walking (Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking) oraz turystyki kwalifikowanej ze specjalnością turystyka rowerowa (Towarzystwo Turystów, Przyrodników i Krajoznawców).

Zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna, dlatego też moje zainteresowanie zaczęło wykraczać poza ruch. Ukończyłam certyfikowany kurs masażu klasycznego i leczniczego (ZDZ Warszawa), pozwalający mi jeszcze lepiej zrozumieć, jak niesamowicie i doskonale stworzony został organizm człowieka. W miarę uzyskiwania coraz większej świadomości tego, jak funkcjonuje nasze ciało, poszerzałam swoją wiedzę o odżywianiu. Uczestnicząc w warsztatach dotyczących prawidłowego żywienia i psychodietetyki, szukałam najpierw rozwiązań dla siebie, by w końcu uzupełnić i uporządkować moją wiedzę podczas cyklu szkoleń 'Dieta i suplementacja' (Open Mind Health & Fitness Idea) przeznaczonych dla instruktorów i trenerów personalnych oraz studiów podyplomowych na kierunkach 'Dietoterapia' i 'Psychodietetyka' (Wyższa Szkoła Nauk Społecznych) i tym samym włączyć tę tematykę w obszar moich działań zawodowych.

Dlaczego zajmuję się coachingiem?

Szczerze wierzę, że w każdym z nas drzemie niesamowity potencjał. Możemy osiągnąć wiele, jednak jak mówi pewne powiedzenie - mamy takie życie, na jakie zdołamy się odważyć. Gdy pytam, co jest w życiu najważniejsze - najczęściej słyszę: zdrowie i bliscy. Tak się jednak składa, że temu właśnie poświęcamy najmniej uwagi. Życie w zdrowiu to nie tylko sprawność fizyczna i odpowiednie odżywianie. By zapewnić sobie poczucie spełnienia i stabilizacji musimy zadbać również o sferę psychiczną, społeczną i duchową. Odszukać na nowo siebie dla siebie i dla innych. Określić nasze pragnienia, być w zgodzie z nimi. Tworzyć nasze relacje w sposób świadomy i aktywny. Jeśli zadbamy w życiu o harmonię, będziemy szczęśliwi i pełni sił witalnych. Będziemy optymistami.

W tym staram się wspierać innych. Nie jestem wszechwiedzącą mentorką, która da przepis na dobre życie. Jestem nauczycielem i uczniem jednocześnie. Towarzyszką w drodze do odkrywania lepszego siebie i szukania równowagi w codzienności.

Prywatnie uwielbiam czytać, fotografować, przytulać drzewa i odkrywać świat z moimi bliskimi.

O LABORATORIUM
Stworzyłam je, by zyskać przestrzeń zawodową, która pozwoli skorzystać mi z całego dotychczasowego wykształcenia i doświadczenia. Czuję się tu komfortowo, dzięki czemu mogę w spokoju i z należytą starannością poświęcać się każdej z dziedzin mojej działalności, pielęgnując wartości bardzo dla mnie istotne - szacunek dla drugiego człowieka, profesjonalizm, rzetelność, uważność i twórcze działanie.
Pomagam innym odkryć na nowo jakość życia dzięki coachingowi, terapii ruchem i dietoterapii. Staram się przekazać swoją wiedzę podczas warsztatów. Zajmuję się również słowem i obrazem - zapraszam do pracowni autorskiej.
JoomSpirit