?Twoje pożywienie powinno być lekarstwem...? ? Hipokrates

Słowo dieta kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem, a tymczasem pochodzi ono z klasycznej greki i znaczy tyle co styl życia. Dieta to określony styl odżywiania i niekoniecznie jego celem musi być redukcja masy ciała. Właściwa dieta wzmacnia organizm, daje mu siłę i zachowuje w zdrowiu.

Wszyscy o tym wiemy, że warto przywiązywać wagę do prawidłowego żywienia, jednak mało kto faktycznie to robi. Jemy co nieco, zazwyczaj niemałe, w pośpiechu, w przerwie, pomiędzy... Potem boli nas głowa, nie możemy spać, wyniki badań są złe. Dostajemy wagonik tabletek, a tymczasem... dietoterapia jest najskuteczniejszą, najprostszą i najtańszą metodą przywracania zdrowia. Zgodną z naturą i bezpieczną. Oddziałującą na cały organizm - w sensie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

 


DIETETYKA W WALCE Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ

Kierowana do osoby chcącej zrzucić zbędne kilogramy i poprawić stan swojego zdrowia. Jak wiadomo nadwaga i otyłość prowadzą do wielu chorób związanych z funkcjonowaniem min. serca, wątroby, stawów, itd. Utrzymanie prawidłowej wagi ciała daje możliwość uniknięcia schorzeń i pozwala cieszyć się pełnią życia. Sukces w odchudzaniu to proces wymagający dużej motywacji, dlatego współpraca z dietetykiem nie ogranicza się do przekazania zaleceń, ale jest to również udzielanie wsparcia i przekazanie odpowiedniej wiedzy na temat zdrowych produktów i zmiany nawyków żywieniowych.

DIETETYKA TERAPEUTYCZNA

Przeznaczona dla osoby borykającej się z problemami zdrowotnymi, które wymagają określonego sposobu żywienia. Nie chodzi tu tylko o choroby układu pokarmowego, ale również te związanie z niewydolnością innych układów i organów wewnętrznych. Konsultacje pozwalają zrozumieć i wprowadzić w życie zalecenia lekarskie oraz uczą samodzielnego planowania posiłków w konkretnych stanach chorobowych. Dietą można również wspomóc się przy schorzeniach skóry, chorobach autoimmunologicznych, problemach z gospodarką hormonalną. Nie bez znaczenia jest także sposób odżywiania w stanach wywołanych stresem, przemęczeniem i wypaleniem psychicznym - zmianami w jadłospisie można przywrócić energię i chęć do życia.

DIETETYKA WSPOMAGAJĄCA

Kierowana do osoby, która musi zadbać o szczególną dietę ze względu na sytuację i warunki, w których funkcjonuje. Inaczej musi odżywiać się kobieta w ciąży, inaczej mama karmiąca. Zupełnie innych produktów potrzebują dzieci, innych - seniorzy. A jeszcze bardziej odmienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze ma osoba aktywna fizycznie. Podczas konsultacji dzielę się wiedzą, która pozwala samodzielnie zaplanować odpowiednie posiłki.

POMOC PSYCHODIETETYCZNA

Wielokrotne próby wprowadzenia zmian w nawykach żywieniowych, brak oczekiwanych efektów, sprzeczne informacje na temat właściwego żywienia oraz brak czasu i zmęczenie - to często przyczyny zniechęcenia, folgowania sobie i powrotów do dawnego sposobu odżywiania. Pomoc psychodietetyczna skierowana jest do osoby, która czuje się przytłoczona ciągłym uważaniem na to, co je, nagradza siebie jedzeniem lub obwinia się za objadanie. Podczas spotkań przekazuję informacje o dobrych nawykach żywieniowych i pomagam znaleźć równowagę między jedzeniem a innymi aspektami życia.
 

PIERWSZE SPOTKANIE

Podczas pierwszej konsultacji zadaję dużo pytań dotyczących nawyków żywieniowych, upodobań kulinarnych, trybu życia i stanu zdrowia. Koniecznie trzeba mieć ze sobą wyniki aktualnych badań. Jeśli badanie nie były robione od dawna - wysyłam listę tych, które należy ze sobą przynieść na spotkanie. Ważne, by zabrać ze sobą również wszelkie zalecenia lekarskie oraz nazwy leków, które się obecnie przyjmuje. Proszę także o prowadzenie przez tydzień tak zwanego dzienniczka żywieniowego, w którym zapisujemy spożywane posiłki, przekąski i wypijane napoje oraz naszą aktywność w ciągu dnia. Wzór dzienniczka wysyłam mailem osobom umówionym na spotkanie.

Pierwsze spotkanie trwa godzinę. Koszt - 120 PLN.
Konsultacje psychodietetyczne trwają godzinę. Koszt - 120 PLN.
Koszt konsultacji dietetycznych (45 min.) - 90 PLN. Pakiet 4 konsultacji - 320 PLN.
Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem zmian w swoim odżywianiu, proszę o kontakt - kliknij, by znaleźć mój mail i telefon.
JoomSpirit